دسته‌بندی نشده

پایه فاین تیونینگ (fine-tuning )چیست و چه کاربردی دارد؟

پایه های فاین تیونینگ

دیش های وایلینک دارای پایه های فاین تیونینگ (Fine-tuning) میباشد. این پایه ها این امکان را فراهم می‌سازد تا به راحتی دیش را به صورت عمودی و افقی، تیون (tune) کنید. همانطور که میدانید هرچه انتن بزرگتر باشد تنظیم کردن آن سخت تر است، اما نکته مثبت این است که وجود این پایه بر روی دیش های وایلینک سختی این کار را کاهش داده. به عنوان مثال دیش WiLink HSPA 33dbi دارای پایه فاین تیونیگ میباشد.

باتوجه به اینکه دلیل استفاده کردن آنتن‌ها و رادیو‌ها ارسال و دریافت داده می‌باشد. انتن ها یک سری اجزای گلبرگ مانند در ساختار خود دارند که به دو دسته، اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند. گلبرگ های فرعی در کناره های انتن تشتشع کرده و گلبرگ اصلی در مرکز. هدف وجود این گلبرگ ها هم همان تشعشع کردن به سمت یکدیگر و ارسال و دریافت داده‌ها می‌باشد. پس به طور کلی منظور از تنظیم (tune) کردن انتن ها، رو به روی هم قرار دادن گلبرگ های اصلی هر انتن می‌باشد.

 

حال برگردیم به موضوع اصلی، مزیت وجود پایه های فاین تیونینگ (fine-tuning) چیست؟

 

هرچه انتن و دیش بزرگتر باشد، گلبرگ اصلی نازک تر می‌شود در نتیجه تنظیم کردن یا به عبارتی تیون کردن دیش سخت تر می‌شود. وجود پایه های فاین تیونینگی که روی دیش های وایلینک استفاده شده، تنظیم کردن این دیش و انتن ها را بسیار ساده تر کرده. به زبان ساده تر تنظیم کردن دیش ها، هرچه دیش بزرگتر باشد سخت تربوده و نیاز به دقت بیشتری دارد. نهایت امر این است که با وجود این پایه ها تنظیم کردن دیش های بزرگی که ممکن بود زمان زیادی را بگیرد، به مراتب ساده‌تر و آسان‌تر شده.

ارتباط گستر آوای شهر امن ؛ نمایندگی خدمات پس از فروش محصولات وایلینک

 

ارتباط گستر آوای شهر امن بیش از سال‌ها است که به عنوان مرکز تخصصی فروش و خدمات پس از فروش محصولات وایلینک در ایران، در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز است. فروش، راه‌اندازی و تعمیر انواع دیش های وایلینک، یکی از تخصص‌های اصلی ما در واحد نمایندگی محصولات وایلینک در ارتباط گستر آوای شهر امن محسوب می‌شود.
در صورتی که به خدمات پس از فروش دیش های وایلینک از جمله نصب و راه اندازی نیاز دارید، تنها کافیست با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط گستر آوای شهر امن تماس بگیرید.

تکنیسین‌های فنی ارتباط گستر آوای شهر امن با کسب سال‌ها تجربه در زمینه خدمات پس از فروش وایلینک، راه اندازی و برنامه‌ریزی انواع دیش وایلینک، تمامی خواسته‌های مدیران کسب و کار از برقراری ارتباطات وایرلس خود را در کمترین زمان ممکن، برآورده خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *